Това бе първа историческа победа за Австрия на Европейско първенство,

...

Австрия приземи Северна Македония с 3:1

Това бе първа историческа победа за Австрия на Европейско състезание, откакто от двете си присъединяване досега на този конгрес бяха записали две равенства и четири загуби. Австрия победи Северна Македония с 3:1 в първи мач от Група С на UEFA EURO 2020. Символичните домакини откриха резултата след попадение на Щефан Лайнер (18), само че 10 минути по-късно Горан Пандев възвърне равенството. Възпитаниците на Франко Фода доближиха до второ попадение, откакто Михаел Грегорич (78) се възползва от центриране на Давид Алаба и се разписа в мрежата на Столе Димитриевски, а в последната минута на постоянното време Марко Арнаутович оформи крайния резултат. Това бе първа историческа победа за Австрия на Европейско състезание, откакто от двете си присъединяване досега на този конгрес бяха записали две равенства и четири загуби.
Източник: dnesplus.bg