Тотнъм спечели с 3:0 като гост двубоя си срещу Престън

...

Тотнъм с класика над Престън за ФА Къп, вече е на 1/8-финал

Тотнъм завоюва с 3:0 като посетител дуела си против Престън за ФА Къп. Два гола за " шпорите " означи Хюн-Мин Сон, а в последните минути на срещата се разписа и новото попълнение - Данжума. Така Тотнъм продължава към осминафиналите на шампионата.

Всички попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Хюн-Мин Сон откри резултата в 50-ата минута след пас на Танганга.

Отново Сон се разписа в 69-ата минута, с цел да удвои преднината на " шпорите ". Този път асистенцията бе дело на Иван Перишич.

Новото попълнение на лондончани - Арнаут Данжума, се разписа в 87-ата минута, 15 минути, откакто се появи в игра от аварийна пейка. Нидерландецът записа първи минути с екипа на Тотнъм и първи гол, откакто дойде от Виляреал.
Източник: novsport.com