Тотнъм спечели гостуването си на последния Шефилд Юнайтед с 3:1.

...

Тотнъм не се затрудни срещу последния във Висшата лига

Тотнъм завоюва гостуването си на последния Шефилд Юнайтед с 3:1. „ Шпорите “ осъществиха две попадения през първото полувреме посредством Серж Орие и Хари Кейн. В началото на второто полувреме Дейвид МакГолдрик върна интригата в мача, само че Танги Ндомбеле с елегантно попадение оформи крайният резултат.

С постигнатия триумф Тотнъм се изравни по точки с третия Ливърпул – по 33, само че на първенците им следва дуел против Манчестър Юнайтед по-късно през днешния ден. От своя страна Шефилд Юнайтед остава компактно на последното място с актив от пет точки.

Гостите стартираха чудесно и в четвъртата минута Стивън Бергвайн насочи изстрел рисков изстрел, който влизаше под напречната греда, само че Аарън Рамсдейл се намеси уверено и мазета в ъглов удар. След последвалият корнер Тотнъм откри резултата. Серж Орие се извиси над всички и с глава осъществя в десния ъгъл.

„ Шпорите “ небрежно можеха да удвоят преднината си след отлична композиция в центъра, след което Хари Кейн изведе Хюн Мин Сон зад тила на отбраната. Кореецът копна елегантно топката над Аарън Рамсдейл, само че кълбото срещна левия непряк дирек и излезе в навън.

Гостите продължиха да работят по-добре и не даваха късмет на домакините да застрашат Уго Лорис. Това се случи чак в 29-ата минута, когато Оливър Бърки стреля от отдалеченост, само че френският вратар улови.

Малко по-късно и Джон Флек опита от далечно разстояние да преодолее капитана на Тотнъм, само че изстрелът му попадна право в обсега на вратаря.

„ Шпорите “ още веднъж подвигнаха оборотите в идващите минути и това докара до втори гол във вратата на Аарън Рамсдейл. В 40-ата минута Емил Хойберг подаде към Хари Кейн, който елегантно се освободи от съперник и от границата на наказателното поле осъществя в долния ляв ъгъл.

Тотнъм започва добре и през второто полувреме. Хари Кейн стреля от отдалеченост, само че Аарън Рамсдейл решаващо мазета влизащата под гредата му топка в ъглов удар.

В 59-ата минута Шефилд Юнайтед понижи резултата. Джон Флек центрира в наказателното поле, където Дейвид МакГолдрик бе над всички и с глава осъществя в десния ъгъл.

Надеждата на домакините не устоя дълго и три по-късно Тотнъм още веднъж направи преднината си от два гола. Танги Ндомбеле се освободи в наказателното поле и елегантно с едно допиране трансферира Аарън Рамсдейл.

Домакините бяха отборът отправил повече изстрели към вратата на Уго Лорис, само че това не докара до повече от едно попадение в мрежата му. До края на дуела Хари Кейн пропусна положително състояние, само че изстрелът му мина над вратата.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `