Тотнъм спечели домакинството си на Уест Бромич в среща от

...

Тотнъм с очакван успех, изравни се с Челси

Тотнъм завоюва семейството си на Уест Бромич в среща от 23-ия кръг на британската Висша лига.

Столичани се постановиха с 2:0, с попадения на завърналия се в групата Хари Кейн, както и на Сон.

Лондончани бяха в пъти по-добри от противника си, като триумфът им можеше да бъде и по-категоричен, в случай че Кейн бе по-акуратен на върха в офанзивата.

Именно завръщането му след травма беше огромната вест за домакините, които изглеждаха през днешния ден като изцяло друг тим от този, подвизавал се на терените в Англия в последно време.
 Снимка 517434
Източник:

В лазарета на домакините останаха Деле Али, Регилон и Ло Селсо, до момента в който за гостите контузен е Диангана.

Във краткотрайното класиране, домакините заемат 7-ата позиция, с актив от тридесет и шест точки, колкото има и Челси.

Гостите се намират на нежеланото 19-то място и ще би трябвало съществено да се потрудят, в случай че желаят да запазят мястото си в елита.
 Гарет Бейл ще бъде върнат на Реал (Мадрид)
Решено: Бейл ще бъде върнат на Реал (Мадрид)

Договорът му с испанците е до лятото на 2022 година

Формата на домакините напоследък бе непостоянна, откакто в предходните си пет конфликта те записаха три провали и две победи. Днес обаче, с Кейн отпред, изглеждаха надалеч по-убедително.

Тотнъм завоюва с 1:0 първата среща сред двата тима през сезона, а през днешния ден бе с гол по-категоричен.

След нулево първо полувреме и няколко съществени пропуща на Кейн, той въпреки всичко се реваншира с чудесно осъществяване след 54 минути игра, давайки преимущество на " шпорите ".
 Моуриньо има вяра, че може да направи Тотнъм първенец

" Аз самичък си оказвам напрежение всеки ден "

Само 4 минути по-късно и Сон бе прецизен, възползвайки се от многоходова акция, стартирана точно от Кейн и минала през Моура.

Попадение на гостите бе анулирано поради засада, като повторенията демонстрираха, че решението на арбитрите е било правилно.

Така или другояче нова смяна в резултата нямаше и по всичко наподобява, че със звездата си напред, лондончани могат да си върнат положителната форма.