Тотнъм сложи край на слабата си серия с 4:0 над

...

Тотнъм наказа Палас за 24 минути, Кейн с рекорд

Тотнъм постави завършек на слабата си серия с 4:0 над Кристъл Палас. Шпорите вкараха всичките си голове единствено за 24 минути след почивката. Преди нея Палас имаше две положителни положения, само че Лорис избави ударите на Аю.

Иначе воин за шпорите беше Хари Кейн. Той вкара два гола и стартира офанзивите за другите два. Първият гол на Кейн падна в 48-ата минута след центриране на Перишич. Така Тотнъм поведе в мач за първи път от 15 октомври насам. Тимът бше получил първото попадение във всички други 10 срещи в този интервал.

Кейн вкара за 0:2 единствено пет минути по-късно. Така той отпразнува по превъзходен метод своя мач номер 300 във Висшата лига. от 196 в първите 300 срещи. Кейн към този момент има и 264 гола за Тотнъм – с два по-малко от върха на.

Третият и четвъртият гол паднаха в 68-ата и 72-ата минути. Първо Кейн откри Сон, който пусна към Дохърти за 0:3. След това изведе Сон с дълго подаване, а кореецът стреля и след рикошет осъществя за 0:4.

С трите точки Тотнъм събра 33 – две по-малко от третия и от четвъртия Манчестър Юнайтед. Палас остава 12-и с 22 точки.
Източник: flashnews.bg