Тотнъм се наложи над Фулъм с 2:1 у дома и

...

Тотнъм продължава да е непобеден във Висшата лига

Тотнъм се наложи над Фулъм с 2:1 вкъщи и остава непобеден през сезона, като е серия от 12 мача във Висшата лига без загуба.

Точни за " шпорите " бяха Пиер-Емил Хойберг в края на първата част и голмайсторът Хари Кейн след почивката. В самия край стрелецът на гостите Александър Митрович подсети за класата си с красиво попадение. Отборът към този момент има 14 точки и най-малко краткотрайно излезе на второ място в класирането преди мача на Манчестър Сити против Астън Вила.
 Челси с крайна атака за Йошко Гвардиол

20-годишният гений ще остане чартърен в тима си

Брентфорд потвърди, че е мощен хазаин и се наложи над Лийдс с 5:2 в най-резултатния мач в кръга досега. Иван Тони изведе Брентфорд в резултата с две попадения (едното от дузпа), преди Луис Синистера да върне едно попадение за Лийдс в добавеното време на първата част. След почивката Тони оформи своя хеттрик, Марк Рока още веднъж понижи за Лийдс, а четвъртото попадение бе дело на Бриан Мбеумо. В добавеното време прецизен за домакините бе и Йоан Виса. Половин час преди края на мача с червен картон бе изпъден мениджърът на гостите Джеси Марш.

Нюкасъл стигна единствено до 0:0 с гостуващия Кристъл Палас. Свраките направиха няколко огромни пропуща, а гол на Свен Ботман след почивката не бе зачетен поради нарушаване в офанзива.