Тотнъм се класира за осминафиналите в турнира за Купата на

...

Тотнъм пречупи Саутхемптън след късен обрат

Тотнъм се класира за осминафиналите в шампионата за Купата на Англия, откакто победи с 3:2 Саутхемптън в мач-реванш. Първата среща приключи 1:1.

В 12-ата минута Джак Стивънс си вкара автогол и лондончани поведоха с 1:0. В 34-ата минута " светците " изравниха. Лорис избави удар на Ромеу, само че топката стигна до Шейн Лонг, който изравни.

В 72-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Редмънд откри Дани Ингс, който проби и с обмислен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:2.

Шест минути по-късно " шпорите " изравниха. Лукас проби през центъра и с мощен удар направи Гън беззащитен.

Три минути преди края Хюн Мин-Сон бе фаулиран от Гън в наказателното поле. Кореецът вкара отсъдената дузпа и прати Тотнъм в идващия кръг.