Тотнъм разгроми Лестър с 6:2 в мач от осмия кръг

...

Тотнъм разгроми Лестър, Сон блести с хеттрик

Тотнъм разгроми Лестър с 6:2 в мач от осмия кръг на Висшата лига. Хюн Мин-Сон осъществя хеттрик, с цел да даде подтик на тима към триумфа.

Кореецът влезе като запаса за последния половин час от мача и небрежно означи три гола, с които оформи разгромната победа на " шпорите ".

С триумфа Тотнъм се изравни с Манчестър Сити на върха по точки. Двата тима имат по 17 пункта, а трети е Арсенал с 15. Лестър остава на дъното с една точка в актива си.

Лестър поведе с гол на Юри Тилеманс в 6-а минута, само че Тотнъм обърна резултата с попадения на Хари Кейн и Ерик Дайър. " Лисиците " изравниха до почивката посредством Джеймс Медисън в 41-а минута.

Ключовият миг бе в 47-а минута, когато неточност в отбраната на Лестър разреши на Родриго Бентанкур да изведе Тотнъм в резултата. Гостите имаха своите шансове за равнене, само че капитулираха след влизането в игра на Сон, който подсети за класата си превъзходни три попадения за крайното 6:2.