Тотнъм разби със 7:2 Макаби Хайфа у дома и се

...

Тотнъм влезе с гръм и трясък в групите на Лига Европа

Тотнъм разруши със 7:2 Макаби Хайфа вкъщи и се класира за груповата фаза на Лига Европа. (2', 56'-д, 74') означи хеттрик за отбора на, два гола осъществя (36', 39'), а по едно попадение прибавиха (20') и (91'-д). Тярон Чери (17') и Никита Рукавица (52'-д) се разписаха за гостите. " Шпорите " преодоляха три противника по пътя към групите на втория по мощ шампионат -, Шкендия и Макаби Хайфа, като най-трудно несъмнено им бе против българския тим.

Жозе Моуриньо предстоящо бе направил цели 9 промени в съпоставяне със състава, който преди два дни стартира против. Единственото и резервираха местата си. стартира на вратата на " шпорите ", а Хари Кейн водеше офанзивата. Бергвайн, Ло Селсо и Моура бяха зад него. Деле Али този път бе включен в групата, само че остана на скамейката за началото и се появи за второто полувреме.

Хари Кейн откри резултата единствено след към 90 секунди игра. Голмайсторът на Тотнъм засече от няколко метра положително центриране на Дейвис отляво.

1/4 час по-късно Тярон Чери изравни, откакто изстреля снаряд от 20-ина метра, след който топката рикошира гредата и влезе във вратата, без да остави късмет на Харт.

В 21-вата минута Моура още веднъж изведе Тотнъм напред, засичайки с глава на близката греда центриране от корнер на Бергвайн. До почивката Джовани Ло Селсо осъществя два гола в границите на четири минути, с които реши всичко в този мач. В 36-ата аржентинецът се разписа с удар от близко, а три минути по-късно бе изведен от Кейн и трансферира добре излезлия напред вратар на гостите.

След почивката двата тима си размениха по един гол от дузпа. Никита Рукавица означи втори гол за Макаби в 52-рата минута, само че единствено четири по-късно Хари Кейн възвърне преднината от три гола на Тотнъм, откакто също бе прецизен от бялата точка. В 74-тата минута британският национал оформи своя хеттрик, откакто бе изведен отляво и трансферира стража на гостите.

В добавеното време Дели Али оформи крайното 7:2, откакто осъществя още един 11-метров углавен удар в интерес на Тотнъм. Лига Европа final кръг, четвъртък 1 октомври  Тотнъм 7:2краен резулат  Макаби Хайфа