Тотнъм прекъсна серия от три поредни загуби в Премиър лийг,

...

Тотнъм се върна към победите с изненадващото завръщане на Хари Кейн

Тотнъм прекъсна серия от три следващи загуби в Премиър лийг, откакто надви с 2:0 над Уест Бромич вкъщи в дуел от 23-тия кръг. Лидерите на " шпорите " Хари Кейн (54') и Хюн-Мин Сон (58') означиха два гола през втората част, с което донесоха триумфа на отбора на Жозе Моуриньо.

Голямата вест за домакините бе, че Хари Кейн се завърна в стартовия състав след травмите в глезена, които получи по време на дербито с Ливърпул. Жозе Моуриньо преди два дни съобщи, че голмайсторът на " шпорите " ще се се завърне през идната седмица, само че очевидно това е била изненадата на португалеца за този мач. Давинсон Санчес, Ерик Ламела и Лукас Моура също стартираха.
Ейнсли Мейтланд-Найлс дебютира за УБА. Конър Галахър, Ромейн Сойърс, Лий Пелтие и Карлан Грант също бяха титуляри за " дроздовете ".

" Шпорите " имаха съществено преимущество през първата част, като Хари Кейн имаше трите най-чисто положения. Веднъж ударът на британския национал срещна гредата, вторият път мина на сантиметри настрана, а в третата обстановка Сам Джонстън избави. В 42-рата минута стражът на гостите мазета и доста рисков изстрел с глава на Орие.

След тези пропуски УБА можеше да шокира своя противник в самия завършек на частта, само че Юго Лорис съумя да парира на самата си голлиния удар с глава от близко на Мбайе Диане.
Четвъртата опция, която се откри пред Хари Кейн, донесе задатък на Тотнъм. Нападателят получи доста прекрасен пас по земя от Хьойберг, който го изведе зад защитата. След това Кейн стреля технично в далечния ъгъл за 1:0.
Harry Kane 7th successive season scoring 20+ goals for

208th goal in all competitions, joint-second most in history

— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto)

След попадението Уест Бромич опита да изнесе играта, което незабавно бе употребявано от лондончани, които наказаха противника си на контраофанзива. Моура изнесе добре, след което откри Сон. Кореецът напредна и с прекрасен удар направи 2:0. Много скоро по-късно Диане прати топката във вратата на Лорис, само че попадението бе анулирано поради засада.
13 - Only in 2016-17 (14) has Son Heung-Min scored more goals in a single Premier League campaign than the 13 he has netted already this season. Heights.
— OptaJoe (@OptaJoe)

Тотнъм сега е на седмо място, на четири точки от Ливърпул. УБА е предпоследен, като " дроздовете " имат точка повече, само че и мач повече от Шефилд Юнайтед.

Премиър лийг 23 кръг, неделя 7 февруари  Тотнъм 2:0краен резулат  Уест Бромич Албиън