Тотнъм постигна важна победа с 2:0 над Уулвс у дома.

...

Тотнъм с важна победа в битката за Европа

Тотнъм реализира значима победа с 2:0 над Уулвс вкъщи. Срещата беше от 36-ия кръг на Висшата лига. Точни за лондончани бяха Хари Кейн (45) и Пиер-Емил Хьойберг (62).  Така " шпорите " събраха 59 точки и излязоха на шесто място във краткотрайното класиране. " Вълците " са 12-и с 45 точки. Двубоят стартира с по-добри дейности на домакините, само че Кейн и Сон пропуснаха. В 45-ата минута удар с глава на Кейн бе избит от бранител. Секунди по-късно англичанинът откри резултата. Нападателят получи отличен пас от Хьойберг в наказателното поле и от няколко метра прати топката в десния ъгъл за 1:0.  В 54-ата минута вратарят на Уулвс отрази нов удар на Кейн. Осем минути по-късно още веднъж Руи Патрисио трябваше да се намесва след шут на Гарет Бейл.  Секунди по-късно Хьойберг прати топката във вратата за повторно след удар от близка отдалеченост.
Източник: dnesplus.bg