Тотнъм постигна първа победа в Група В на Шампионската лига,

...

Познатият герой поведе Тотнъм към първа победа

Тотнъм реализира първа победа в Група " В " на Шампионската лига, откакто се добра до късен поврат с 2:1 над ПСВ на " Уембли ". Големият воин за " шпорите ", които пропуснаха куп голови състояние, още веднъж бе Хари Кейн (78', 89'), осъществил и двете попадения. Иначе дуелът стартира по ужасяващ метод за лондончани, които изоставаха в резултата още във втората минута след гол на Люк де Йонг.

Маурисио Почетино бе направил шест промени в своя състав. Паоло Газанига, Серж Орие, Давинсон Санчес, Кристиан Ериксен, Деле Али и Хюн-Мин Сон започнаха за " шпорите ". Юго Лорис бе осъден за този дуел, Дембеле е контузен, а Трипиър, Сисоко и Ламела бяха на скамейката за началото.

ПСВ излезе със същия състав, както и при успеха над Витес през уикенда.

Гостите започнаха стремително и още във втората минута капитанът Люк де Йонг се извиси и засече с глава центриране на Парейро от корнер.

Само три минути по-късно Тотнъм можеше да изравни, само че Анхелино почисти от голлинията, откакто Али отклони удар на Санчес. В 23-тата минута Лукас Моура направи извънреден рейд, мина няколко бранители, само че в последния миг не съумя да нанесе мощен удар и Зот избави. Пет минути по-късно стражът на ПСВ се намеси още по-добре, откакто поредно мазета шут на Ериксен от близко, а по-късно отрази и добавката на Али.

Доминацията на " шпорите " бе тотална, само че те по този начин и не успяваха да нанесат решаващия удар.

В 36-ата минута Али получи извеждащо подаване и макар, че не овладя по най-хубавия метод, стреля рисково, само че Зот за следващ път избави.

След подновяването на играта Али не съумя да откри задачата с още един собствен удар, а Газанига избави изстрел с глава на Перейро след корнер в интерес на гостите.

В 68-ата минута и шут на Сон мина настрана от вратата. Зот избави за следващ път гостите след удар на Кейн в 77-ата. Минута по-късно обаче голмайсторът на Тотнъм най-накрая съумя да изравни. Кей направи положително двойно с Йоренте, след което стреля около вратаря на ПСВ.

Минута преди края на постоянното време Тотнъм стигна до подобаващ цялостен поврат, въпреки и с огромна доза шанс. Кейн засече с глава центриране на Дейвис отляво, топката рикошира първо в ръката на Виргевер, а по-късно и в крайници на Сейнсбъри и се оказа недостижима за Зот - 2:1.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! ФОТОГАЛЕРИЯ ТУК! Шампионска Лига 4 кръг, вторник 6 ноември  Тотнъм 2:1краен резулат  ПСВ