Тотнъм победи трудно с 1:0 като гост лондонския си съперник

...

Хари Кейн отново спаси Тотнъм

Тотнъм победи мъчно с 1:0 като посетител лондонския си противник Кристъл Палас в дуел от 27-ия кръг на британския шампионат.

Решителното попадение на Хари Кейн беше осъществено в 88-ата минута след центриране от корнер на Кристиан Ериксен. Националът на Англия беше изтърван, стреля с глава, а вратарят Уейн Хенеси не се намеси на равнище и топката влезе във вратата на " орлите ".

В 54-ата минута на дуела на стадион " Селхърст Парк " Кейн пропусна да се разпише във вратата на домакините след бърза композиция и пас на датския национал Ериксен.

Малко по-късно Деле Али беше освиркан от публиката на домакините поради симулация в наказателното поле.

След тази победа Тотнъм заема четвъртото място във Висшата лига с актив от 55 точки, до момента в който Кристъл Палас има 27 точки на 17-ата позиция в класирането.

По-късно в неделя е дербито на кръга сред Манчестър Юнайтед и първенеца от предишния сезон Челси.
Източник: bnr.bg