Тотнъм победи с 2:0 Манчестър Юнайтед в един от най-очакваните

...

Тотнъм победи Юнайтед, Ливърпул обърна Борнемут

Тотнъм победи с 2:0 Манчестър Юнайтед в един от най-очакваните мачове от втория кръг на Висша лига. Успехът е първи в формален мач за новия управител на шпорите Ангелос Постекоглу. Головете за столичани пристигнаха след почивката посредством Папе Сар и Бен Дейвис.

Юнайтед пък затвърди усещането, че не се намира в добра форма, изключително въз основа на второто полувреме. Иначе през първата част шпорите удариха две греди/

Тотнъм откри в 49-ата посредством Сар. Халфът се оказа на точното място след центриране на Деян Кулушевски. когато вкара за Мец при 4:1 над Лориан. В ответната офанзива Антъни можеше да изравни, само че ударът му се отби в напречната греда.

С напредването на мача Тотнъм имаше все по-сериозно преимущество. И в 80-ата минута запасите Иван Перишич и Бен Дейвис комбинираха за 2:0.

Загубата е първа за Юнайтед от Тотнъм от октомври 2020 година. Тогава те паднаха с 1:6 на „ Олд Трафорд “.

Брайтън реализира втора поредна победа и оглави класирането с шест точки. Чайките завоюваха с 4:1 гостуването си на Уулвърхемптън. Соли Марч вкара два гола, с които събра общо три попадения до момента.

С първа победа за сезона се поздрави и. На „ Анфийлд “ алените победиха с 3:1 Борнемут.

Гостите, които преди година изгубиха с 0:9 тук, откриха резултата още в третата минута посредством Антоан Семеньо. Ливърпул обаче реализира поврат още до почивката. Луис Диас изравни в 28-мата минута, а осем по-късно Мохамед Салах беше прецизен за 2:1. Египетският нападател пропусна дузпа, само че при добавката преодоля вратаря Нето за дебютния си гол през сезона.

В 58-мата минута новото попълнение Алексис Мак Алистър получи пряк червен картон. И с човек по-малко домакините бяха по-добрият тим и стигнаха до трети гол. Негов създател в 62-ата минута беше Диого Жота.
Източник: flashnews.bg