Тотнъм победи Астън Вила с 4:0 в мач от 28-ия

...

Тотнъм скъси разликата с Астън Вила след разгомен успех на Вила Парк

Тотнъм победи Астън Вила с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. " Вилъните " имат преднина от две точки в борбата за топ 4, само че " шпорите " са с мач по-малко

През първото полувреме на стадион " Вила Парк " в Бирмингам не се стигна до прецизен удар.

След почивката " шпорите " означиха два гола в границите на три минути. Джеймс Медисън откри резултата, като засече центриране в наказателното поле на Папе Сар. Бренан Джонсън също записа името си измежду голмайсторите, с цел да уводи задатъка на столичани.

В 65-ата минута нещата за лондончани се улесниха. Джон Макгин получи пряк червен картон за цинично нарушаване в краката на Дестини Удоджи.

В добавеното време на дуела възпитаниците на Ангелос Постекоглу се възползваха до численото си преимущество на терена и още веднъж означиха два гола за три минути. Капитанът Хюн-Мин Сон направи преднината класическа, а резервата Тимо Вернер оформи крайния резултат.

Астън Вила резервира 4-ото място пред 5-ия Тотнъм. Бирмингамци имат 55 пункта, с два повече от " белите ".