Тотнъм победи Арсенал с 1:0 на стадион Уембли в 195-ото

...

Кейн изстреля "Тотнъм" в топ 3

" Тотнъм " победи " Арсенал " с 1:0 на стадион " Уембли " в 195-ото дерби на Северен Лондон. Единственото попадение в мача означи Хари Кейн в 49-ата минута. Така футболистите на Маурисио Почетино се изкачиха на трето място в класирането с 52 точки, до момента в който " Арсенал " остана на 6-то място с 45 пункта.

В 9-ата минута Деле Али проби и подаде към Хари Кейн, чийто удар рикошира в Мустафи и попадна в ръцете на Петер Чех. Три минути по-късно Уилшир изведе Обамеянг самичък против Юго Лорис, само че страничният арбитър подвигна противоречива засада.

Хари Кейн пропусна страхотна опция в средата на полувремето, откакто получи отличен пас от Кристиан Ериксен, само че стреля над напречната греда.

" Арсенал " отговори с удар на Ектор Белерин от границата на наказателното поле, само че топката мина над напречната греда.

Само четири минути след подновяването на играта Хари Кейн изведе " Тотнъм " напред, откакто сред няколко бранители на съперника засече центриране на Бен Дейвис. В идващите няколко минути Чех отрази удари на Кейн и Ериксен.

Постепенно " Арсенал " потегли в предни позиции и в 68-ата минута Джак Уилшир насочи прекрасен удар, само че Лорис мазета.

" Тотнъм " сътвори още няколко забавни положения, само че съществени пропуски направиха Али и Ламела.

В третата минута от добавеното време Лаказет можеше да изравни, откакто бе изтърван самичък против Лорис, само че ударът му мина на сантиметри настрана от далечната греда.
Източник: btvnovinite.bg