Тотнъм надви Милан с 1:0 в мач от International Champions

...

Тотнъм излъга Милан

Тотнъм надделя Милан с 1:0 в мач от International Champions Cup ". Двубоят бе на " Ю Ес Банк Стейдиъм " в Минеаполис. Единственият гол в срещата осъществя Жорж-Кевин Нкуду в 47-ата минута.

В мача присъединяване не взе капитанът на " росонерите " Леонардо Бонучи, който е спряган за завръщане в Ювентус.

Първите рискови положения в мача сътвори италианският гранд. Първо Кутроне не съумя да засече центриране на Сусо, а по-късно удар на Кесие мина над вратата.

Снимка 371286
Източник:

В 26-ата минута Рейна и Романьоли не се схванаха, а Георгиу не съумя да се разпише в опразнената врата. До края на първат част Патрик Кутроне направи още два съществени пропуща.

Милан подцени Левски поради мач с Реал (Мадрид)

На 11 август " росонерите " ще срещнат испанския исполин в борба за трофея " Сантяго Бернабеу "

В началото на втората част Тотнъм стартира по-добре и съумя да открие резултата. Още в 47-ата минута Нкуду се възползва от неверно подаване на Калабрия в средата на терена, като съумя да напредне и с мощен шут под гредата да означи за 1:0. Топката рикошира в Мусакио и по този начин стана неспасяема за Донарума.

Милан незабавно реагира с два рискови удара на Хакан Чалханоолу. Малко по-късно Донарума избави мощен шут на Нкуду.

До края на срещата Калинич и Хосе Маури пропусна за Милан и по този начин Тотнъм стигна до най-малък триумф.