Тотнъм Хотспър 1 : 1 Ливърпул 42′ Гостите опитват натиск.

Тотнъм - Ливърпул, Жота изравни след многобройни пропуски на шпорите

Тотнъм Хотспър

1: 1

Ливърпул
 42′
Гостите пробват напън. Арнолд насочи доста рисков, подъл удар, само че Лорис с крайник мазета!
35′
ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Робъртсън подаде в празно пространство към Мане, който центрира, Бен Дейвис пресече топката, само че тя стигна до Анди Робъртсън, той овладя и проби до аутлинията, след което центрира меко на първа греда, където Жота с глава засече и означи за 1:1. " Шпорите " си заплащат скъпо за многото пропуски!
 Снимка 557844
Източник:
30′
Бърза контраофанзива на лондончани. Сон задържа топката, Хари Кейн увлече бранителите с придвижването си и азиатецът подаде към Деле Али, който очи в очи с вратаря стреля, само че Алисон мазета.
23′
Жълт картон за Мортън , който спря контраофанзива на домакините с цената на нарушаване.
20′
Хари Кейн фаулира доста рисково Робъртсън, влизайки брутално в краката му, само че реферът сподели единствено жълт картон.
19′
В рамките на две минути, домакините пропиляха две чисти положения. При първата, Хари Кейн открадна топка, провежда бърза контраофанзива, подаде паралелно към Сон, който от няколко метра стреля около вратата . Минута по-късно, Сон още веднъж беше изведен очи в очи с вратаря, азиатецът опита да преодолее Алисон, само че той открадна топката от краката му. При повторенията се видя, че има засада.
13′
ГОЛ ЗА ТОТНЪМ! Хари Кейн получи отличен пас от Ндомбеле и с диагонален удар от към 10-ина метра порази мрежата на мърсисайдци!
 Снимка 557845
Източник:
10′
Лорис с основна интервенция! Трент Александър-Арнолд засече отбита топка и стреля от границите на наказателното поле, само че стражът мазета уверено и не разреши попадение в мрежата си.
2′
Добър късмет за Ливърпул . Андрю Робъртсън засече центриране от дясно, само че топката мина настрана от дясната греда.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Лорис 1 Алисон 6 Санчес 26 Робъртсън 15 Дайър 5 Конате 33 Дейвис 32 Матип 12 Емерсон 66 Арнолд 28 Ндомбеле 7 Милнър 8 Уинс 8 Кейта 18 Сесеньон 80 Мортън 29 Али 10 Мане 7 Сон 20 Жота 10 Кейн 11 Салах Треньор Антонио Конте Юрген Клоп Резерви 23 Бергвайн 12 Гомес 2 Дохърти 49 Горнър 18 Ло Селсо 62 Келъхър 27 Лукаш Моура 18 Минамино 40 Остин 15 Окслейд-Чембърлейн 3 Регилом 76 Уилямс 14 Родън 9 Фирмино 29 Скип 21 Цимикас 25 Танганга
Тотнъм приема Ливърпул в дуел от 18-ия кръг на Висшата лига. Срещата на " Тотнъм Хотспърс " стартира в 18:30 часа. " Шпорите " не са играли формален мач от две седмици поради огромния брой инфектирани с ковид.

От своя страна мърсисайдци имат петима инфектирани, като през днешния ден Тиаго Алакнтара стана следващият състезател дал позитивна проба.
 Тиаго Алкантара също даде позитивна проба за ковид

Испанецът незабавно е подложен под карантина

В последните 10 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите имат 8 победи и 1 път са приключили наедно. На домашния терен на Тотнъм имат изиграни 5 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите имат 4 победи и нямат еднакъв мач.