Тотнъм е първият финалист в турнира за Купата на Лигата

...

Тотнъм е първият финалист за Купата на Лигата

Тотнъм е първият финалист в шампионата за Купата на Лигата в Англия. " Шпорите " се постановиха с 2:0 над втородивизионния Брентфорд. Муса Сисоко в 12-ата и Хюн-Мин Сон в 70-ата минута означиха двата гола за лондончани.

Гол на гостите бе анулиран след намесата на ВАР, а също така Джошуа Дасилва бе изпъден след обзор на видеоповторение.
Снимка: БГНЕС  Тотнъм е първият финалист за Купата на Лигата (ВИДЕО)
Тотнъм поведе още в 12-ата минута. Тогава Регилон центрира в наказателното поле, където Сисоко с глава вкара за 1:0.

В 64-ата минута гостите можеше да се върнат в мача. След центриране от корнер Тони прати топката във вратата, само че се оказа, че нападателят е бил в засада и попадението бе анулирано.
Шест минути по-късно Тотнъм стигна до втори гол. След отлична контраофанзива Сон бе изведен на стрелкова позиция и се разписа за 2:0.

Домакините можеше да убият интригата в идващите минути, само че първо Кейн пропусна, а по-късно Ндомбеле нацели греда.
В 84-ата минута " пчеличките " останаха и в понижен състав, откакто Дасилва извърши рисков фаул и след намесата на ВАР съдията Майк Дийн му сподели червен картон.

Източник: fakti.bg