Торонто Раптърс спечели титлата в НБА. Канадският отбор за първи

...

Торонто Раптърс отнесе титлата на НБА в Канада

Торонто Раптърс завоюва купата в НБА. Канадският тим за първи път занесе скъпия трофей отвън Съединени американски щати след триумф като посетител над Голдън Стейт Уориърс със 114-110 в шестия плейофен мач игран в " Оракъл Арена ".

Голдън Стейт Уориърс - Торонто Раптърс 110-114 (33-32, 25-27, 31-26, 22-28)

Гостите стартираха чудесно и поведоха с 11-2 след три далечни стрелби на Кайл Лоури. Първата част приключи с минимално преимущество за тях 33-32, а почивката на полувремето при 60-57.
 Снимка 429012
Източник:

В последните 12 минути имаше страхотна борба. Домакините бяха по-скованият тим и Раптърс поведоха със 108-102. 18.5 секунди преди сирената Стеф Къри понижи след наказателни удари на 110-111. Той имаше опция да стреля два пъти до края, само че не сполучи. В същото време Кайл Ленард вкара 3 наказателни удари, последният 0.9 секунди преди триумфа.

Кайл Лаурии Паскал Сиакам направиха " дабъл-дабъл " за новите първенци, 26 точки и 10 асистенции. Лидерът Куой Ленард и Фред Ванвлийт прибавиха по 22 точки, а Серж Ибака се регистрира с 15 точки.

За досегашните първенци Клей Томпсън наниза 30 точки. Андре Игудала вкара 22 точки, а Стеф Къри остана доста под стандартите си с 21 точки. Дреймънд Грийн се утеши с " трипъл-дабъл ".