Торонто Раптърс победи Бруклин Нетс със 123:117 в едно от

...

Торонто се справи с Бруклин, мачът мина под знака на тестовете за коронавирус на Кевин Дюрант

Торонто Раптърс победи Бруклин Нетс със 123:117 в едно от дербитата на Атлантическата дивизия на Националната баскетболна асоциация (НБА), само че дуелът ще бъде запомнен най-много с неяснотите към тестванията за ковид на звездата на " мрежите " Кевин Дюрант.

Дюрант направи три теста денем - два от които PCR, като резултатът и от трите е негативен. Въпреки това той бе изваден от стартовия състав на домакините, появи се в игра на по-късен стадий, а в края на срещата още веднъж бе изолиран от всички останали. Причината се оказа, че човек, с който Дюрант е бил в непосредствен контакт, е дал позитивна проба за ковид, само че това се е случило след няколко неразбираеми резултата.

UPDATE: Kevin Durant is out for the remainder of the game due to health and safety protocols.
— Brooklyn Nets (@BrooklynNets)
Самият Дюрант към този момент прекара ковид при първата вълна, която заля Съединени американски щати, само че поради здравния протокол той е заставен да пропусне гостуването на Филаделфия 76ърс по-късно през днешния ден.

Иначе против Торонто Дюрант вкара 8 точки за 19 минути игра и това не се оказа задоволително за домакините. За гостите от Раптърс доста мощен мач направиха Паскал Сиакам с 33 точки и ветеранът Кайл Лаури, който осъществя 30.

Tonight's Winning Numbers presented by.
— Toronto Raptors (@Raptors)
С 19 точки за Бруклин най-резултатен бе Джо Харис, до момента в който 17 прибави Джеймс Хардън.

Водачът в Западната конференция Юта Джаз реализира триумф със 138:121 при гостуването си на Шарлът Хорнетс.

" Джазмените ", които записаха победа номер 18 през сезона, взеха самодейността във втората четвърт на мача, която завоюваха с 39:22.

Bojan: |
— utahjazz (@utahjazz)
С съществена заслуга за това бе хърватинът Боян Богданович, който вкара 31 точки, а 30 прибави Донован Мичъл.

За Шарлът с 34 точки приключи новобранецът ЛаМело Бол, а 25 вкара някогашният състезател на Юта Гордън Хейуърд.

С 34 точки на Джейсън Тейтъм Бостън Селтикс взе гостуването си на Лос Анджелис Клипърс със 119:115.

Numbers don't lie! Here is tonight's Player of the Game.
— Boston Celtics (@celtics)
" Келтите " изоставаха с 11 точки на почивката, само че след 38:20 в третата четвърт съумяха да пречупят противника си.

Важна роля за обрата изигра гардът Кемба Уокър, който вкара 24 точки. За домакините от Клипърс, които играха без Пол Джордж, 28 точки наниза Кауай Ленърд, а Лу Уилямс приключи с 18.

Янис Антетокумбо вкара 33 точки, а общо шестима играчи на Милуоки Бъкс приключиха с двуцифрен актив при успеха със 123:105 над Кливланд Кавалиърс като посетител.

17 points and 7 assists on 89% from the field |
— Milwaukee Bucks (@Bucks)
" Елените " изоставаха с 60:63 на полувремето, само че през вторите 24 минути не оставиха подозрение в по-големите си качества.

Джру Холидей добави 17 точки за Милуоки, а за Кливланд с 19 точки най-резултатен бе гардът Колин Секстън.
Снимки: ©Getty Images