Торонто победи носителя на купа Стенли Вашингтон с 4:2 като

...

Торонто с голям обрат срещу Вашингтон

Торонто победи носителя на купа " Стенли " Вашингтон с 4:2 като посетител, а нападателят Остън Матюс сложи връх в историята на канадския клуб. Матюс се отличи с гол и асистенция, като се разписа във всеки един от първите шест мача на отбора през сезона и вкара общо 10 попадения, което е невиждано достижение за Торонто. Каспери Капанен също приключи с гол и асистенция за четвъртата поредна победа на отбора.

Евгени Кузнецов приключи с гол и асистенция за първенците, които пропиляха задатък от 2:1 и позволиха поврат. Давид Пастрънак осъществя втория хеттрик в кариерата си и оказа помощ на Бостън да завоюва против гостуващия Детройт с 8:2. Джейк Де Бръск добави две попадения, а Партис Бержерон приключи с три асистенции.

Туука Раск отрази 32 шайби за домакините, които записаха четвърти следващ триумф. Детройт позволи пета поредна загуба и направи най-слабия си старт на сезон от 1980/1981.