Торонто Блу Джейс стана едва четвъртият отбор в историята на

...

7 хоумръна не стигнаха на Торонто за победа в Бъфало

Торонто Блу Джейс стана едвам четвъртият тим в историята на МЛБ, който удря седем хоумръна и не печели дуела си. Тази нощ " сините сойки " изкараха топката седем пъти отвън очертанията на ст. " Сейлън Фийлд " в Бъфало, само че все пак отстъпиха с 11:14 след 10 ининга против Маями Марлинс.

За канадския отбор това беше първо проваляне от два мача във краткотрайния му дом на американска територия. Заради пандемията от ковид Торонто ще играе всичките си семейства през 2020 година на терена на своя филиал в дивизия ААА на Младежката лига Бъфало Байсънс в щата Ню Йорк.

Гостите от Флорида поведоха с 8:0 в 3-тия ининг и с 11:4 в 5-ия, само че бяха настигнати в резултата с помощта на хоумрън фестивала на домакините. Теоскар Ернандес в 3-тия, Роуди Телес в 4-тия, Травис Шоу в 5-ия и Дани Джансен в 6-ия създадоха по един двоен изстрел, а Владимир Гереро-младши в 7-ия и Бо Бишет и отново Шоу в 8-ия завъртяха соло обиколки за 11:11.

По подигравка на ориста последният тим, който беше губил мач след седем ударени хоумръна, беше Чикаго Уайт Сокс на 25 юни 2016 година против... Торонто Блу Джейс (8:10). Сега канадците станаха въобще първите, позволили загуба с 3 точки разлика, след толкоз доста хоумръни.

Тя беше обезпечена поради правилото за подложен рънер на втора база в екстра ининга, от което се възползваха " марлините ". В отварянето на 10-ия Магнеурис Сиера записа 2 RBI с индивидуален шлагер и след това довърши обиколката си при сингъл на Хесус Агилар.

След това Джош Ей Смит (S 1) затвори безпроблемно мача от възвишението и донесе успеха на различен риливър – Брандън Кинцлър (W 1-0), направил 4 аута в 8-ия и 9-ия. Загубата пое Рафаел Долис (L 0-1), дал трите точки в горната част на спомагателния ининг.

Торонто Блу Джейс - Маями Марлинс 11:14 (10 ининга)