Топ джебчийка ударно обира лекари и медицински сестри в цяла

...
Топ джебчийка ударно обира лекари и медицински сестри в цяла
Коментари Харесай

Арестуваха топ джебчийка, обираща лекари

Топ джебчийка стремително обира лекари и медицински сестри в цяла България. 59-годишната Ася Ф., която всички служители на реда познават към този момент до болежка и назовават с прякора Докторката, вършее единствено в лечебни заведения. Джебчийката е задържана преди две седмици при следващия удар в амбулатория в Бургас, написа вестник " Телеграф ", базирайки се на лични източници в Министерство на вътрешните работи.

Криминалисти пък допълниха, че един от най-големите удари на Ася Докторката е в София, където от дамска чанта на лекарка, е съумяла да задигне пари кеш и бижута, на обща стойност към 20 000 лева

Дегизиране

„ Ася е от най-малко 20 години в занаята. Тя е извънредно ловка джебчийка. Характерното е, че обира единствено лекари и медицински личен състав. Не пипа нищо на пациенти, цели се единствено в докторите “, споделиха проверяващи, които са ловили крадлата и са работили по нейни случаи.

Тя набелязвала дадена болница и влизала напълно умерено вътре. Дегизирала се с престилка, с чисти и спретнати облекла, бързо се ориентирала къде са дежурните стаи и се вмъквала неусетно в тях. Взимала единствено пари и бижута, телефони не я интересували, тъй като нямало къде да ги пласира.

„ Сега ѝ е още по-лесно поради маските. Обикновено прави по 2-3 удара на месец “, описаха служители на реда. По думите им както Ася, по този начин и цялата ѝ фамилия, са измамници. Жената обаче не е потомствена джебчийка, не е и от ромски генезис. Никой не съумял да разбере до в този момент за какво се е специализирала в обирите единствено на медицински лица.

Досие

Ася Докторката сменя местоживеенето си всеки месец. Редува огромните градове, които имат респективно и по-големи лечебни заведения. Въпреки че по персонална карта има непрекъснат адрес, тя в никакъв случай досега не е била откривана на него, описаха служители на реда. По думите им 59-годишната топ джебчийка има десетки престъпни регистрации. Лежала е пандиза, откъдето излязла преди година. Тепърва съдът в Бургас ще взема решение дали да я върне зад решетките.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР