Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team) триумфира на

...

Тони Арболино триумфира в Аржентина

Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team) победи на влажен асфалт в надпреварата от клас Moto2 в международния шампионат по мотоциклетизъм на писта, финиширайки пред Алонсо Лопес (Испания, Beta Tools SpeedUp) и Джейк Диксън (Великобритания, Solunion GASGAS Aspar).

Арболино завоюва първото място в директен двубой с Диксън в края на надпреварата, като британецът в следствие остана и зад приключилия на второ място Лопес.

Лидерът в първата обиколка Арон Канет (Испания, Pons Wegow Los40) остана на четвъртото място поради наказване за ранен остарял, а спечелилият от първия кръг Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) едвам се добра до 12-а позиция в тежките условия, съкратили надпреварата до едвам 14 обиколки.

Така водач в класирането към този момент е Арболино с 41 точки. Канет е втори с 33, а Акоста изостава с още четири на третата позиция.
 Мартин Чой и Дани Цанков със специфични награди за триумфите през 2022

Най-добрият ни играч справедливо получи златния орден за извоюваната рекордна 29-та шампионска титла