Томас Мартин Ечевери нанесе разочароваща загуба на бившия член на

...

Кошмарът на големите имена: Екзекуторът на Мъри взе скалпа на Монфис и чака Джокович на АО

Томас Мартин Ечевери нанесе разочароваща загуба на някогашния член на топ 10 Гаел Монфис във втория кръг на Откритото състезание на Австралия. Мачът продължи 2 часа и 12 минути - 4:6 4:6 4:6. В хода на мача, аржентинецът бе по-добрия тенисист, като не направи двойна неточност и не загуби подаването си нито един път, преди справедливо да се поздрави с триумфа. В предходния кръг, Ечевери реализира безапелационна победа над Мъри в поредни сетове, а в този момент чака Джокович в идната фаза на шампионата.

Началото на мача стартира с рутинни първи сервис геймове  в активите на двамата тенисисти. Монфис обаче при второто си сервиране, изглеждаше по-скован и аржентинецът се възползва, като се снабди с две благоприятни условия за пробив. Французинът избави едната, само че при втората, амнистия нямаше и по този начин Ечевери излезе напред в резултата. Впоследствие, международният номер 32 затвърди пробива безпроблемно. При 2:4, Монфис още веднъж се пропука, като загуби подаването си на нула и по този начин към този момент изоставаше с два пробива. Когато обаче аржентинецът сервираше да завоюва сета, Монфис внезапно подвигна оборотите и върна единия брейк. В последна сметка, силите му не стигнаха за още един рибрейк и Ечевери сграбчи първата част след 42 минути - 4:6.

В началото на втория сет, двамата тенисисти сподели непоклатимост на лично подаване. Чак в петия гейм, при 2:2, аржентинецът си обезпечи две благоприятни условия за излизане напред в резултата, само че Монфис остана концентриран и избегна заплахата. Французинът отговори на Ечевери уместно, като още при идващото му подаване, си обезпечи опция за пробив, само че и аржентинецът сподели здрави нерви и се избави. Последваха два рутинни гейма за сервиращите тенитисти, до момента в който не пристигна преломният миг в сета. При 4:4, международният номер 32 подвигна равнището си на игра и направи съдбоносен пробив, а по-късно безпроблемно затвори втората част след 41 минути игра - 4:6

Третият сет стартира с напън на Монфис, който при 2:1, захапа крепко противника и доближи до две благоприятни условия за брейк, но Ечевери още веднъж прояви желязна душeвност и се измъкна. По подигравка на ориста, още при идващото подаване на французина, той инкасира пробив, макар че имаше задатък от 40:15 в гейма и по този начин аржентинецът към този момент беше доста покрай крайната победа. Впоследствие, повече изненади нямаше и Ечевери победи Монфис, с което си обезпечи присъединяване в третия кръг на Аустрелиън Оупън.

Оцени тази публикация: Кошмарът на огромните имена: Екзекуторът на Мъри взе скалпа на Монфис и чака Джокович на АО Мартин Вичев --> Коментари
--> var disqus_config = function () { this.page.identifier = `game_40632`; }; (function() { // DON`T EDIT BELOW THIS LINE var d = document, s = d.createElement(`script`); s.src = `//tennisbg.disqus.com/
Източник: tennis.bg