ТОКИО (AP) — Президентът Доналд Тръмп започва един от най-натоварените

...
ТОКИО (AP) — Президентът Доналд Тръмп започва един от най-натоварените
Коментари Харесай

Тръмп ще се срещне с новия министър-председател на Япония и ще се обърне към американските войски на следващата спирка от пътуването в Азия

ТОКИО (AP) — Президентът Доналд Тръмп стартира един от най-натоварените си дни от пътуването си в Азия във вторник, като се среща с новия японски министър-председател, приказва пред американски бойци на борда на самолетоносач и се смесва с бизнес водачи.

Въпреки че Тръмп посещава един от най-верните съдружници на Америка в Азия, няма дефицит на неустановеност, до момента в който той е там. Санае Такаичи, която стана първата жена министър-председател на страната единствено преди дни, би трябвало да втвърди връзките си с Тръмп, като в същото време пази икономическите ползи на страната си. Тръмп се пробва да притегли 550 милиарда $ японски вложения като част от комерсиална договорка, която ще понижи митата на Съединени американски щати.

Такаичи е квалифициран за атака на сексапил, в това число евентуална покупка на камиони Ford F-150. Тръмп постоянно се е оплаквал, че Япония не купува американски транспортни средства, които постоянно са прекомерно необятни, с цел да бъдат практични на тесните японски улици.

Въпреки че Тръмп е съсре...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР