Тито Джаксън, един от братята, съставили любимата поп група Jackson

...
Тито Джаксън, един от братята, съставили любимата поп група Jackson
Коментари Харесай

Тито Джаксън, член на Jackson 5, почина на 70 години

Тито Джаксън, един от братята, съставили обичаната поп група Jackson 5, умря на 70-годишна възраст.

Тито беше третото от деветте деца на Джексън, които включват международните суперзвезди Майкъл и сестра му Джанет, част от семейство, правещо музика, чиито песни са обичани и до през днешния ден.

„ С натежали сърца оповестяваме, че нашият обичан татко, членът на Залата на славата на рокендрола Тито Джаксън, към този момент не е с нас. Ние сме шокирани, натъжени и с разрушено сърце. Баща ни беше необикновен човек, който се интересуваше от всички и тяхното благоденствие “, споделиха синовете му Ти Джей, Тадж и Тарил в изказване, оповестено в Instagram късно в неделя.

Джаксън 5 включваше братята Джаки, Тито, Джърмейн, Марлон и Майкъл. Семейната група, която беше въведена в Залата на славата на рокендрола през 1997 година, продуцира няколко шлагера номер 1 през 70-те години, в това число „ ABC “, „ I Want You Back “ и „ I`ll Be There “.

Jackson 5 се трансфораха в едно от най-големите имена в музиката под управлението на техния татко Джо Джаксън, стоманолеяр и китарист, който устоя жена си и деветте си деца в Гари, Индиана. Тъй като музикалната кариера на фамилията потегля нагоре, те се реалокират в Калифорния.

Роден на 15 октомври 1953 година, Ториано Адарил „ Тито “ Джаксън беше минимум чуваният член на групата като фонов артист, който свиреше на китара. Братята му започнаха солови кариери, в това число Майкъл, който стана един от най-големите реализатори в света, прочут като Краля на попа.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР