ТИТАН Златна Панега, дъщерното дружество на Групата ТИТАН, един от

...
ТИТАН Златна Панега, дъщерното дружество на Групата ТИТАН, един от
Коментари Харесай

ТИТАН Златна Панега е първият циментов завод в България със собствен фотоволтаичен парк

ТИТАН Златна Панега, дъщерното сдружение на Групата ТИТАН, един от водачите в производството на цимент и строителни материали в България, направи забележителна инвестиция в чиста сила, като построи собствен фотоволтаичен парк. Това е първата лична слънчева апаратура за циментов цех в България. Капацитетът на съоръжeнието е 5 MWp, чака се да създава 6,9 GWh годишно, а финансовите разноски са близо 4 млн. евро. Соларният парк ще обезпечава електрическа енергия за циментовия цех и ще покрива до 15% от потребностите му. Експлоатацията ще помогне на компанията да понижи непреките си излъчвания на CO2 с към 3000 тона годишно. Това демонстрират данните от десетия Интегриран годишен отчет на ТИТАН Златна Панега. Той обгръща интервала от 1 януари до 31 декември 2023 година и е знак за уговорката на компанията към заинтригуваните страни.

„ Успешното довеждане докрай на слънчевия парк удостоверява нашата отдаденост към потреблението на възобновимата сила и намаляването на въглеродните излъчвания. Това освен подкрепя напредъка ни за реализиране на задачите ни за резистентност, само че и показва способността ни да изпълняваме дейно огромни планове. Нашата отдаденост към декарбонизацията, дигитализацията и удобната за напредък работна среда ни отличиха в промишлеността “ - сподели Адамантиос Францис, общоприет шеф на ТИТАН Златна Панега.

В сходство с задачата за нулеви чисти излъчвания на Групата ТИТАН, ТИТАН Златна Панега се ангажира да предлага бетон с нулеви въглеродни излъчвания до 2050 година и да вкара ограничения за задържане на световното стопляне до 1,5°C спрямо прединдустриалните равнища. Дългосрочна цел на Групата е понижаване на потреблението на сила с 58,1% по отношение на равнищата през 2020 година и понижаване на директните чисти характерни излъчвания на CO2 до 500 kg CO2/t циментов артикул. Целите на Групата за понижаване на излъчванията на парникови газове за 2030 година са валидирани от Инициативата за научно основани цели (SBTi).
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР