Тимовете на Ботев (Пловдив) и Черно море играят при 1:0

...

Ботев - Черно море 1:0

Тимовете на Ботев (Пловдив) и Черно море играят при 1:0 в здрава борба по пътя към полуфиналите за Купата на България.

Първата рискова обстановка пристигна в деветата минута и бе пред вратата на гостите. Феребори Доре се извиси над отбраната и стреля с глава, само че ударът му срещна горната греда на Иван Дюлгеров. До края на първата част двата отбора хвърлиха доста сили в борба в средата на терена, само че до нещо рисково пред двете порти не се стигна.

В началото на втората част Тодор Неделев се оказа на стрелкова позиция, само че с десния крайник не съумя да насочи топката във вратата на Дюлгеров.

В 51-ата минута резултатът бе открит от домакините. Васил Шопов центрира чудесно към Доре, който със задната част на главата си съумя да насочи топката в мрежата на гостите.

" Канарчетата " стигнаха до четвъртфиналите на шампионата, откакто реализираха елементарен триумф с 4:1 над ЦСКА 1948 и победа против Берое, която бе изкована след 0:0 в постоянното време и 4:3 след осъществяване на дузпи.

" Моряците " пък се добраха до този стадий, откакто реализираха триумф с 1:0 над Арда (Кърджали) и победа след дузпи в дербито с Левски (5:4). Ботев има единствено една победа в последните пет мача в Първа професионална лига. Положението в отбора на Илиан Илиев е малко по-добро. В последните пет конфликта в елита Черно море записа победи над Лудогорец (1:0) и Верея (2:0).

Статистиката в директните дуели е извънредно равностойна. В последните борби двата отбора са си разменили по една победа. Другите три срещи приключват при еднакъв резултат.

И двата отбора имат някои проблеми с контузени и осъдени футболисти. Домакините са без четирима съществени играчи. Капитанът Лъчезар Балтанов е осъден, а с контузии са Радослав Терзиев, Атанас Зехиров и Джонатан Перейра. Звездата на отбора Тодор Неделев до последно бе под въпрос, само че ще играе на инжекции.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев пък не може да разчита на Георги Божилов и Жоаким Балми. Друг проблем за варненци са дългите пътувания за двете следващи гостувания. В неделя отборът прекоси съвсем цяла България за срещата с ЦСКА-София на " Армията ", а в този момент трябваше да предприеме ново съществено пътешестване до Пловдив.