Тимо Майер вкара втория си гол в мача и 30-и

...

Сан Хосе победи Тампа Бей след продължение в НХЛ

Тимо Майер вкара втория си гол в мача и 30-и този сезон в 2:19 минута на продължението за успеха на Сан Хосе над Тампа Бей с 4:3 в среща от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

Загубата постави завършек на рекордната серия от 12 победи на Тампа Бей вкъщи.

" Акулите " наваксаха два гола пасив след първата третина и съумяха да извърнат мача. Ерик Карлсон и Джона Гаджович се разписаха още за Сан Хосе.

Брейдън Пойнт вкара два гола за Тампа, а един добави Рос Колтън.

Ню Йорк Айлендърс завоюва безапелационно с 4:0 против Сиатъл. Новото попълнение Бо Хорват означи едно попадение в домакинския си дебют с нюйоркчани, а вратарят Иля Сорокин избави 31 удара и записа пети " шътаут " за сезона и 15-и в кариерата си.

Лас Вегас оглави класирането в Тихоокеанската дивизия след победа с 5:1 над Нешвил. Фил Кесел, Уилям Кериър и Чандлър Стивънсън записаха по гол и асистенция, а Вегас прекъсна серия от четири загуби. Майкъл Амадио и Алекс Пиетранджело също означиха за Голдън Найтс, а Адин Хил направи 16 спасявания в първия мач на тима от 28 януари.

Едмънтън завоюва изрично с 5:2 против Детройт и записа осмата си победа в последните си девет мача.

Райън Маклауд и Уорн Фогъл вкараха два бързи гола за 36 секунди във втората третина и дадоха преднина на Едмънтън, която отборът усили до края.

Питсбърг победи първенеца Колорадо с 2:1 след продължение. Крис Летанг вкара в 3:36 минута в продължението за триумфа на " пингвините ".

Колорадо поведе с 14-ия гол за сезона на Нейтън Маккинън, само че Брайън Ръст изравни, а Летанг донесе триумфа в продължението.

Вратарят с български корени Александър Георгиев остана запаса за Колорадо в този мач.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), резултати:

Питсбърг - Колорадо 2:1 след продължение
Тампа Бей - Сан Хосе 3:4 след продължение
Детройт - Едмънтън 2:5
НЙ Айлендърс - Сиатъл 4:0
Нешвил - Лас Вегас 1:5
Чикаго - Анахайм 2:3 след продължение