Тимът на Виктори БК София спечели титлата на държавно отборно

...

Виктори БК София спечели титлата на държавно първенство по бадминтон за смесени отбори

Тимът на Виктори БК София завоюва купата на държавно отборно състезание по бадминтон за смесени тимове мъже и дами, което приключи в зала " Европа " в София. На финала Виктори БК София победи СКБ Стара Загора с 3:1 триумфа. В обособените срещи Даниел Николов завоюва на сингъл против Денис Маринов с 21:17, 21:16, на двойки мъже Стилиян Макарски и Даниел Николов надвиха над Тихомир Киров и Иван Траков с 21:11, 21:18, а на двойки дами Диана Макарска и Димитрия Попстойкова победиха Мая Добрева и Паола Кирова с 21:18, 21:11.

На сингъл дами Линда Зечири (СКБ Стара Загора) завоюва против Калояна Налбантова с 21:17, 21:6. В шампионата участваха всички национали, като се изключи сестрите Стефани Стоева и Габриела Стоева.

На полуфиналите Виктори БК София победи БК Левски Люлин (София) с 3:1, а СКБ Стара Загора надви над КФВС Атлет (Първомай) с 3:0. Левски Люлин и Атлет завоюваха бронзови медали.