Тимът на Уест Бромич надигра убедително Суонси с 5:1 в

...

УБА разби Суонси в Чемпиъншип

Тимът на Уест Бромич надигра безапелационно Суонси с 5:1 в дуел от 20-ия кръг на британската Чемпиъншип. Домакините поведоха с 3:1 още до почивката.

В 25-та минута Семи Аджаи откри резултата, а десетина по-късно Матеус Перейра повиши на 2:0. Сам Съридж понижи недостига за „ лебедите “, само че Хал Робсън-Кану върна двата гола преднина за „ дроздовете “. През второто полувреме паднаха още две попадения за домакините дело на Матю Филипс и Кайл Едуардс, като в ролята на помощник и за двата гола се трансформира вездесъщия Перейра.

Уест Бромич се завърна на върха в лигата, измествайки Лийдс от първата позиция. Тимът остава единственият без проваляне вкъщи от началото на сезона, като в същото време нанесе и първа загуба на Суонси като посетител. „ Лебедите “ са 11-и с 30 точки. В идващия кръг УБА гостува на Уигън, до момента в който Суонси приема вкъщи Блекбърн.