Тимът на Удинезе победи Сампдория с 2:0 като домакин в

...

Сампдория изпадна от Серия А

Тимът на Удинезе победи Сампдория с 2:0 като хазаин в мач от 34-ия кръг на италианското футболно състезание, а гостите от Генуа изпаднаха от Серия А.

Четири кръга преди края на шампионата момчетата на Деян Станкович са на дъното в класирането с едвам 17 точки и към този момент нямат и теоритичен късмет за оцеляване.

Роберто Перейра и Адам Мазина се разписаха през първото полувреме, с цел да донесат триумфа на Удинези.

В друга среща Емполи победи Салернитана с 2:1, а Сасуоло и Болоня приключиха 1:1 в последния мач от 34-ия кръг в Италия.

Доменико Берарди в 15-ата минута даде задатък на домакините, а Николас Домингес беше прецизен за гостите три минути преди края на първото полувреме.

През втората част домакините сътвориха повече положения пред вратата на противника, само че по този начин и не съумяха да стигнат до втори гол.

Отборът на Болоня усили серията си без победа в Серия А на пет мача. Със извоюваната точка гостите се изкачиха на десето място в класирането с 46 пункта, а Сасуоло остава на 13-а позиция с 44.