Тимът на Тотнъм допусна първа домакинска загуба в Премиър лийг,

...

Саутхемптън сътвори вероятно най-голямата изненада в настоящия кръг от английската Висша лига

Тимът на Тотнъм позволи първа домакинска загуба в Премиър лийг, откогато отпред на тима застана италианецът Антонио Конте, откакто отстъпи с 2:3 на Саутхамптън в трагичен дуел от 24-тия кръг.

" Шпорите " на два пъти повеждаха след автогол на Ян Беднарек (18') и попадение на Хюн-Мин Сон (70'), само че " светците ", които изиграха доста мощен мач, изравняваха посредством Армандо Броя (23') и Мохамед Елиунуси (79').

Че Адамс донесе цялостен поврат на южняците в 82-рата минута. В самия завършек на дуела пък попадение на Стивън Бергвайн бе анулирано след намесата на ВАР и по този начин лондончани претърпяха непредвиден удар по упоритостите си за топ 4. Тимът на Конте можеше да се приближи единствено на точка от четвъртата позиция, в случай че бе спечелил през днешния ден, само че вместо това сега е седми, на четири пункта зад Уест Хям, само че и с три мача по-малко от " чуковете ".

Представяме на Вашето внимание и крайните резултати на останалите дуели, които се играха късно вечерта на 9 февруари:

Манчестър Сити - Брентфорд 2:0

Норич - Кристъл Палас 1:1

Астън Вила - Лийдс 3:3

Източник: fakti.bg