Тимът на Спартак Плевен надигра Академик Пловдив с 81:72 (13:16,

...

Спартак Плевен излъга Академик Пловдив

Тимът на Спартак Плевен надигра Академик Пловдив с 81:72 (13:16, 22:17, 16:21, 30:18) като хазаин в мач от осмия кръг на НБЛ. Спартак записа седма победа от осем мача, а за пловдивчани провалянето бе шесто от седем дуела.

Двата състава изиграха оспорван мач, с няколко смени на водачеството като разликата не мина 9 точки в нито един миг от срещата. Гостите имаха 3 точки преднина в края на първата четвърт при 16:13, само че до почивката баскетболистите на Спартак обърнаха до 35:33 в своя изгода. Академик направи по-добра трета четвърт, след която поведе с 54:51, само че плевенчани изравниха още при започване на последната част с тройка на Николай Маринов и до края не изпуснаха водачеството.

Станимир Маринов бе най-резултатен за домакините с 14 точки, 4 битки и 2 асистенции.

За пловдивчани Александър Милов приключи с 19 точки и 4 битки, а Махмут Давидов се отличи с 15 точки, 14 битки и 6 асистенции.

Спартак Плевен ще одобри Рилски състезател в идващия кръг на 7 декември, до момента в който същия ден Академик Пловдив ще бъде хазаин на Левски.