Тимът на Спартак (Москва) победи драматично с 3:2 като гост

...

Спартак се добра до победа срещу Занев и компания с гол в 93-ата минута

Тимът на Спартак (Москва) победи трагично с 3:2 като посетител Енисей в мач от 10-ия кръг на съветската Премиер Лига. Столичани измъкнаха трите точки с надвит гол в третата минута на добавеното време на резервата Артьом Тимофеев. Ивелин Попов остана на скамейката на запасите на Спартак през целия мач, а Петър Занев бе в стартовия състав на Енисей, остана на терена до края и получи жълт картон.

Всичките пет гола бяха маркирани през второто полувреме, като гостите от Спартак първи поразиха противниковата врата - с попадение на 18-годишния Михаил Игнатов в 47-ата минута. Само 4 минути по-късно Раде Дугалич изравни, по-късно двата отбора си размениха по един гол от дузпа. Зе Луиш бе прецизен от бялата точка за Спартак в 59-ата минута, а в 69-ата Валерий Кичин бе прецизен за 2:2. Двубоят вървеше към тъждество, само че в 93-ата минута Тимофеев с добавка с глава донесе успеха на тима си след изстрел от фаул и интервенция на вратаря Михаил Филипов.

Попето и компания са четвърти в класирането с 18 точки, а Занев и Енисей заемат последната 16-а позиция с 5 точки, откакто през днешния ден претърпяха седмо проваляне. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 10 кръг, неделя 7 октомври  Енисей 2:3краен резулат  Спартак (Москва)