Тимът на Шумен се наложи над Ямбол с 84:71 (23:18,

...

Ясни са плейофните двойки в НБЛ за мъже

Тимът на Шумен се наложи над Ямбол с 84:71 (23:18, 23:14, 20:17, 18:22) като хазаин, записвайки четвърта поредна и общо 15-та победа. Ямбол позволи четвърта поредна и общо 20-та загуба, която попречи на тима да се пребори за последното осмо място за плейофите.

Домакините от Шумен овладяха мача в края на първата четвърт и поведоха с 23:18, а до почивката усилиха преднината си до 46:32. Последва равностойна трета част, в която обаче баскетболистите на Шумен не позволиха значително понижаване на разликата и преди четвъртата част водеха с 66:49. В заключителните 10 минути обстановката не се промени и състезателите на Ямбол не съумяха да се опълчват на домакините.

Джъстин Кохайда впечатли за състава на Шумен с 16 точки и 26 битки, а по 15 точки означиха Емилиян Грудов и Дейвид Ролинс.

За тима на Ямбол Александър Матушев приключи с 22 точки, 5 битки и 6 асистенции, а Иван Лилов и Павел Маринов осъществиха по 13 точки.

С успеха на Шумен, Левски си обезпечи осмото място в класирането на НБЛ и ще играе против Черноморец в първи кръг.

Рилски състезател ще срещне седмия Шумен.

Спартак Плевен ще приключи на третото място, като на четвъртфиналите ще се изправи против Черно море Тича, откакто от дълго време бе ясно, че „ моряците “ остават шести.

Шампионът Балкан ще започва плейофите от четвъртата позиция, като ще се изправи против ЦСКА.

Сезонът завършва за Ямбол, Академик, Миньор 2015 и Берое.

Първите мачове от сериите ще се изиграят на 29 април, вторите на 1 май, а възможните трети дуели на 3 май.