Тимът на Севиля трябваше да чака до самия край на

...

Прекрасен гол на Роке Меса тласна Севиля към късен успех

Тимът на Севиля трябваше да чака до самия завършек на дуела си против Валядолид, с цел да материализира превъзходството си за триумфа с 2:0 като посетител в среща от 31-вия кръг на Ла Лига. Победата значи, че тимът на Хоакин Капарос продължава да бъде на точка от санзацията Хетафе, който все още заема последната четвърта квота за присъединяване в Шампионската лига. След две седмици следва пряк конфликт сред двата състава.

Гениално попадение на Роке Меса в 84-ата минута наклони везните в интерес на севилци, а в добавеното време Мунир Ел Хадади заби втори гол.

Съставът от Андалусия превъзхождаше своя конкурент, само че все нещо пречеше за влизането на кълбото в мрежата. В 10-ата минута Габриел Меркадо нацели гредата след центриране в наказателното поле. В 34-ата Висам Бен Йедер осъществя след ново изсипване на топката пред Жорди Масип, само че съдията не зачете попадението поради нарушаване на Франко Васкес секунди по-рано.

Фрапантен пропуск направи Бен Йедер в 50-ата минута, когато топката му беше подадена на празна врата, само че той стреля над гредата.

Играчите на Валядолид можеха да санкционират противника в 69-ата минута, само че тогава Хуан Сориано сподели отличен инстикт при подъл шут до гредата.

В 80-ата минута Капарос вкара своя коз Роке Меса, който незабавно опрадва упованията. Техничарят се отличи с майсторско осъществяване в 84-ата минута и Севиля излезе напред.

2 - Roque Mesa has scored so many goals in last four days as in his previous 85 #LaLiga games (two). Corleone pic.twitter.com/JZQgFR3rHc
— OptaJose (@OptaJose) April 7, 2019
После домакините не съумяха да стигнат до чиста обстановка, а в продължението Мунир ги прониза още един път.

Поражението е неприятна вест за Валядолид, тъй като тимът към този момент е единствено на точка от първия тим под чертата - Селта.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 31 кръг, неделя 7 април  Реал Валядолид 0:2краен резулат  Севиля