Тимът на Саутхамптън се поздрави с първа победа от началото

...

Първа победа за Саутхамптън, светците превзеха Селхърст Парк

Тимът на Саутхамптън се поздрави с първа победа от началото на сезона в британската Висша лига. В мач от 4-ия кръг “светците” надделяха с 2:0 като посетители Кристъл Палас. Саутхамптън завоюва на “Селхърст Парк” с голове на Дани Ингс (47) и на Пиер-Емил Хьойберг (90+2). Гостите пропуснаха и дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Аарън Уан-Бисака в 59-ата минута. Чарли Остин сбърка от бялата точка, а 5 минути по-късно “светците” още веднъж бяха покрай 0:2, само че Мохамед Елиунуси уцели греда. Във втората минута на добавеното време Пиел-Емил Хьойберг “подпечата” трите точки за Саутхамптън.

“Светците” се изкачиха на 10-о място в класирането с 4 точки, а “орлите” от Лондон са 15-и с 3 точки,с лед като през днешния ден претърпяха трето следващо проваляне. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 4 кръг, събота 1 септември  Кристъл Палас 0:2краен резулат  Саутхамптън