Тимът на Рома приема тази вечер на “Олимпико” Болоня в

...

Вижте как Еузебио Ди Франческо бележи във вратата на Болоня

Тимът на Рома приема довечера на “Олимпико” Болоня в последния мач от 24-ия кръг на Серия “А”. Интересно за отбелязване е, че актуалният ментор на Рома Еузебио Ди Франческо вкарва гол на Болоня с екипа на “вълците” през сезон 1997/1998. Друга любопитна детайлност е, че срещата е съвсем на същата дата - 15 февруари (1998).

Столичани печелят с 2:1, като Ди Франческо открива резултата още в 5-ата минута. Само 4 минути по-късно Игор Коливанов изравянва, а три минути преди края Марко Делвекио осъществя победното попадение за “джалоросите”.

При победа довечера Рома ще се изкачи на пето място и ще се приближи на точка от четвъртия в класирането Милан. Болоня пък води тежка борба за оцеляване и също ще търси с цялостни сили трите точки.