Тимът на Ричмънд Тайгърс спечели за пръв път от 1980

...

Нов шампион в австралийския футбол пред над 100 хиляди души

Тимът на Ричмънд Тайгърс завоюва за пръв път от 1980 година купата в Австралийската футболна лига, откакто в Големия край на шампионата по ози рулс надигра Аделаида Краус със 108:60 (2.3:4.2, 4.1:0.5, 5.4:1.3, 5.4:3.2).

Пред 100 021 души на " Мелбърн Крикет Граунд " " тигрите " изковаха триумфа си с доста мощна игра през втората и третата четвърт, когато осъществя 9 гола против единствено 1 за Аделаида. Двубоят стартира по-добре за първенеца от постоянния сезон Аделаида, само че последователно Ричмънд взе самодейността в мача и на почивката водеше с 40:31.

.@Richmond_FC have done it! The Tigers have won their first flag in 37 years! #AFLGF #gotiges pic.twitter.com/nxrsb4WB6y
— Channel 7 (@Channel7) September 30, 2017
След паузата символичните посетители усилиха още задатъка си и малко преди финалната сирена той мина 50 точки.

Най-резултатен в мача за Ричмънд бе Джакк Греъм с 3 гола, Джак Риеволд приключи с 2 гола и 3 бихайнда, а Дъстин Мартин се регистрира с 2 гола и 2 бихайнда, поради което бе определен и за " Най-добър състезател " във финалната среща.

За Аделаида Рори Слоун и Тейлър Уокър означиха по два гола, а Еди Бетс завърши с гол и два бихайнда.