Тимът на РБ Лайпциг стигна до пълен обрат след обновяването

...

Шоу на Тимо Вернен и пълен обрат - РБ Лайпциг е уверен лидер в Германия

Тимът на Република България Лайпциг стигна до цялостен поврат след обновяването на програмата в Бундеслигата и победи с 3:1 като хазаин Унион Берлин в финален съботен мач от 18-ия кръг в Германия. Мариус Бултер даде превес на столичани след едвам 10 минути игра, само че два гола на Тимо Вернер (51’ и 83’) и един на Марсел Забитцер (57’) през втората част донесоха триумфа за хората на Юлиан Нагелсман.

Така Република България Лайпциг си усили задатъка пред втория Борусия Мьонхенгладбах, който позволи изненадваща загуба от Шалке 04 в петък и има пет точки преднина пред „ жребците” – 40 на 35. Третият Байерн Мюнхен също може да мине Гладбах, в случай че вземе неделния си мач против Херта Берлин.

В идващия кръг на Република България Лайпциг му следва пътешестване до Франкфурт за посещение на Айнтрахт, до момента в който Унион Берлин, който е 12-и с 20 пункта, ще одобри Аугсбург в двубой от средата на класирането в Първа Бундеслига.