Тимът на РБ (Лайпциг) показа стара слабост при домакинствата си

...

РБ проспа края на решен мач

Тимът на Република България (Лайпциг) сподели остаряла уязвимост при семействата си този сезон в Бундеслигата и не съумя да завоюва против намиращия се в рисковата зона Фортуна (Дюселдорф), без значение че до 87-ата минута водеше с 2:0. С два гола в края обаче гостите извоюваха значима точка, която им даде преднина пред Вердер (Бремен) в борбата за довеждане докрай на 16-о място, което дава късмет за оцеляване посредством бараж.

Четвъртфиналистът в Шампионската лига съумя да удари съперника си тъкмо след един час игра след попадения на Кевин Кампъл (60’) и Тимо Вернер (63’). Играчите на Юлиан Нагелсман обаче се разсеяха и бяха осъдени след благополучен рикошет в тялото на Стивън Скрибски в 87-ата. В добавеното време Андре Хофман вкара за 2:2, откакто всички играчи на Фортуна бяха пред вратата на противника.

Все отново в този момент Лайпциг има късмет да измести Борусия (Дортмунд) от второто място, като го победи в събота в директния мач. СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 32 кръг, сряда 17 юни  Ред Бул Лайпциг 2:2краен резулат  Фортуна Дюселдорф