Тимът на постигна много ценна в борбата си за оцеляване

...

Байер вдъхна живот на Арминия

Тимът на реализира доста скъпа в битката си за оцеляване победа с 2:1 като посетител против в мач от 25-ия кръг на Първа Бундеслига. Рицу Доан изведе Арминия напред в резултата с гол в 17-ата минута, когато изпревари отбраната на " аспирините " и засече центриране отдясно на Кристиан Гебауер. В 57-ата минута бе оставен напълно самичък от бранителите на Байер 04 пред вратата на домакините и изигра невъзмутимо ситуацията, правейки резултата 0:2.

" Аспирините " пробваха всичко, с цел да избегнат провалянето, само че силите им стигнаха единствено за почетен гол в 85-ата минута. негов създател бе чешкият нападател.

Така Арминия постави завършек на отрицателната си серия от 7 следващи мача без победа, като в последните си 4 срещи отборът даже не бе отбелязвал гол. Арминия е на 15-о място в класирането с 22 точки, тъкмо над зоната на изпадащите. Байер (Леверкузен) е шести с 40 точки.

Бундеслига 25 кръг, неделя 14 март  Байер (Леверкузен) 1:2краен резулат  Арминия (Билефелд)