Тимът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава, победи Арис

...

Нов блестящ мач за Александър Везенков

Тимът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава, победи Арис с 89:75 точки като хазаин в среща от 14-ия кръг в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже.

Така Везенков и сътборниците реализираха 14-и следващ триумф и остават отпред във краткотрайното класиране без проваляне от началото на сезона.

Тимът от Солун позволи седма загуба и заема осмото място в подреждането.

Александър Везенков приключи с 18 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 17 минути игра.

Началото бе доста равностойно, а след първите 10 минути игра домакините поеха самодейността и останаха водещи в резултата до края, спирайки опитите на гостите за понижаване на разликата.

На почивката Олимпиакос имаше задатък от 14 точки при 45:31, а след третата част водеше с 67:55.

Осем минути преди финала на срещата старши треньорът на домакините Йоргос Барцокас бе дисквалифициран след две механически нарушавания за препирня със съдиите.

Най-резултатен за успеха беше Янулис Ларендзакис с 20 точки, 5 битки и 10 асистенции, а Алек Питърс се регистрира с 14 точки и 7 битки.

За Арис Василис Толиопулос означи 15 точки и 3 битки.
Източник: lupa.bg