Тимът на Наполи се поздрави с трудна, но важна победа

...

Наполи грабна трите точки след блестящ гол в добавеното време

Тимът на Наполи се поздрави с сложна, само че значима победа с 1:0 при гостуването си на Каляри в мач от 16-ия кръг на Серия “А”. Двубоят вървеше към 0:0, само че в първата минута на добавеното време гостите от Неапол получиха право да изпълнят директен свободен удар покрай дъгата на наказателното поле и фронтално против вратата на отбора от Сардиния. Зад топката застана Аркадиуш Милик и с превъзходен изстрел полският нападател опъна мрежата зад безпомощния пазач Алесио Краньо.

Малко по-рано през второто полувреме, в 67-ата минута, Милик имаше малшанса да уцели напречната греда след превъзходен удар с глава. Минута по-рано пък домакините пропиляха златен късмет за гол, откакто Диего Фариас стреля над вратата на Давид Оспина с глава от отлична позиция.

В последна сметка воденият от Карло Анчелоти взе своето и резервира изоставането си от 8 точки от водача в класирането Ювентус. “Партенопеите” са втори с към този момент 38 точки, на 6 пред третия Интер. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 16 кръг, неделя 16 декември  Каляри 0:1краен резулат  Наполи