Тимът на Монако надигра Брест с 2:0 в 11-ия кръг

...

Монако се наложи над Брест в Лига 1 и излезе на второ място във френската лига 1

Тимът на Монако надигра Брест с 2:0 в 11-ия кръг на френската Лига 1. Успехът обаче напълно не пристигна елементарно за монегаските, защото през първото полувреме бяха анулирани две попадение на Брест - на Жереми Льо Дуарон поради нарушаване в офанзива и на Лилиан Брасие заради засада.

Денис Закариа изведе Монако напред в резултата в 16-ата минута, а руснакът Александър Головин направи 2:0 в 69-ата минута. В добавеното време на мача Брасие от гостите бе изпъден от терена поради втори жълт картон.

Така Монако излезе на второ място в класирането, като изпревари Ница и изостава единствено на точка от Пари Сен Жермен. Ница обаче ще играе по-късно довечера против Рен. Брест резервира шестата си позиция.