Тимът на Лос Анджелис Клипърс поведе в серията с Финикс

...

ЛА Клипърс открадна домакинското предимство на Финикс

Тимът на Лос Анджелис Клипърс поведе в серията с Финикс Сънс, откакто открадна домакинското преимущество от “слънцата ” посредством триумф със 115:110 (30:18, 29:36, 22:27, 34:29) в зала “Фуутпринт Сентър ”. По този метод воденият от Тайрон Лу състав излиза напред с 1-0 победи в четвъртфиналния конфликт преди втория дуел, който ще се организира в сряда от 5:00 часа българско време.

Баскетболистите на Финикс съумяха да заличат недостиг от 15 точки във втората четвърт, като след почивката те съумяха да наваксат изоставането си и даже да пернат напред с 9 точки при 77:68. Отборът на Клипърс обаче се измъкна от дупката и на старта на последната четвърт резултатът бе 81:81. Финалният интервал се трансформира в доста равносилен и трагичен, като в последните две минути Клипърс на няколко пъти излизаха напред в резултата след три следващи тройки от Кауай Ленърд и Ерик Гордън за 109:103.

“Слънцата ” отвърнаха с точни изстрели от Кевин Дюрант и Крис Пол, като Финикс имаше опцията да изравни резултата при 111:108. Тогава обаче Ръсел Уестбрук се отличи с блестяща изява в отбрана, откакто блокира опита на Девин Букър и след това завоюва владеене за Клипърс. Ерик Гордън не сбърка от наказателната линия, а забивка на Терънс Мен оформи крайното 115:100 за тима от Лос Анджелис.

Кауай Ленърд изригна с 38 точки, 5 битки и 5 асистенции за Клипърс. Ерик Гордън вкара 19 точки, Норман Пауъл добави 14 от пейката, а Ивица Зубар и Терънс Мен означиха надлежно по 12 и 10 точки. Уестбрук пък завърши мача с 9 точки при 3/19 пукотевица от игра, само че способства с 11 битки, 8 асистенции и 3 чадъра, в това число основната изява в последните секунди.

Кевин Дюрант остана на асистенция от трипъл-дабъл за Сънс с 27 точки, 9 битки и 11 завършващи подавания. Девин Букът наниза 26 точки, Тори Крейг прибави 22 точки, а Диандре Ейрън се разписа с 18 точки и 8 овладени топки.

Снимки: Gettyimages