Тимът на Лийдс Юнайтед надигра с 2:0 като домакин Кристъл

...

Лийдс влезе в топ 10 след бой над Палас

Тимът на Лийдс Юнайтед надигра с 2:0 като хазаин Кристъл Палас в последния мач от 23-ия кръг на британското състезание.

Още в третата минута Джак Харисън изведе напред в резултата водения от Марсело Биелса отбор. Лявото крило опъна мрежата зад стража на лондонските "орли " Висенте Гуаита с мощен шут, откакто получи топката на дъгата на наказателното поле, навлезе още малко във вътрешността и стреля.

Седем минути след почивката Патрик Бамфорд бе прецизен за 2:0. Нападателят направи сполучлива добавка, откакто Гуаита бе избавил удар на Рафиня.

Така 27-годишният Бамфорд към този момент има 100 гола в кариерата си на клубно равнище, а Лийдс записа трета победа в последните си 4 срещи във Висшата лига и заема 10-о място в класирането с 32 точки. Кристъл Палас пък е 13-и с 29 точки, откакто отборът бе спечелил предходните си две срещи за състезание.

function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `